Бібліотека
Прикріплення: Картинка 1
|
Тема . "Чотирикутники. Розв'язування задач"
Мета: повторити, узагальнити і систематизувати знання і вміння учнів розв’язувати задачі на застосування теорем і властивостей чотирикутників, підготуватися до контрольної роботи; розвивати і вдосконалити вміння застосовувати знання в зміненій ситуації, розвивати логічне мислення, вміння робити висновки і узагальнення; виховувати почуття відповідальності в роботі групи.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Сьогодні у нас узагальнюючий урок по темі "Чотирикутники". Повторимо, узагальнимо, систематизуємо знання, які допоможуть прирозвязуванні задач. Урок проходитиме у формі гри - аукціон.
Перш ніж приступити до аукціону, давайте з'ясуємо, що означає слово аукціон.
- Аукціон - торги або розпродаж чого-небудь, коли покупцем стає той, хто запропонує вищу ціну.
Коли ви виростите, то зможете брати участь на справжніх аукціонах. Товар на аукціоні - це "лот". Щоб "купити" лот - потрібні ваші знання. Допомагати вам бу-дуть: увага, знання і дружна
...
Читати далі »
|
Тема. Формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників.
Мета. Виведення і засвоєння учнями формул для обчислення радіусів вписаних і описаних кіл правильного многокутника, формування вмінь застосовувати виведені формули до розв'язування задач; розвивати логічне, раціональне мислення ; виховувати наполегливість , впевненість , активність.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
1. Перевірити наявність виконаного завдання та відповісти на запитання,які виникли
в учнів при його виконанні.
Задача № 183
Розв'язання
а) Оскільки = 30°, то 360 = 30п; п = 12.
б) Оскільки 180 ∙ (п –2) = 1800, то п – 2 = 10; п = 12.
Відповідь. 12 сторін.
Задача №195.
Розв'язання
а) Оскільки = 144°, то 180 ∙ (п –2) = 144n; 180п – 360 = 144п; 36п = 360; п = 10. Маємо правильний десятикутник. Його периметр Р = 10•5 = 50 (см) .
б) Нехай зовнішній кут даного многокутника дорівнює х˚, то внутрішній – (3х)˚. х + 3х = 180,
4х = 180 , х = 45.Отже, зовнішній кут многокутника дорівнює 45˚, тоді він м
...
Читати далі »
|
Тема. Правильні многокутники.
Мета. Формувати в учнів поняття правильного многокутника, центра і центрального кута,засвоєння учнями формул для обчислення внутрішнього і центрального кута правильного многокутника , теорем про вписане й описане кола; розвивати логічне мислення, інтерес до вивчення геометрії; виховувати наполегливість , активність, цілеспрямованість , впевненість.
Хід уроку
I. Аналіз результатів тематичної контрольної роботи.
II. Мотивація навчання
Бесіда
Які геометричні фігури ви вивчали у 7 та 8 класах? (Трикутники , чотирикутники, коло і круг)
Ви вже маєте певні уявлення про зміст означень та властивостей цих фігур, проте, цього недостатньо. Та й крім трикутників ,чотирикутників , кола і круга є ще інші фігури – многокутники. Тому на сьогоднішньому уроці ми повторимо поняття многокутника, ознайомимося з поняттям правильного многокутника, дослідимо його властивості, встановимо зв'язок між правильними многокутником та колом.
А зараз пропоную вам виконати нескладну лог
...
Читати далі »
|
Тема. Побудова правильних многокутників.
Мета. Ознайомити учнів з правилами побудови правильних многокутників (зокрема
трикутників, чотирикутників і шестикутників) ,формувати вміння будувати правильні многокутники, показати його практичне значення, закріплювати знання учнів про властивості правильних опуклих многокутників; розвивати логічне , раціональне мислення, інтерес до вивчення геометрії ; виховувати графічну культуру, наполегливість, активність.
Хід уроку
I. Перевірка домашнього завдання
Перевірити наявність і правильність виконання завдання та відповісти на запитання, які виникли в учнів.
Розв’язування
№ 187.
а) R = 2см, то а = R√3 = 2√3 (см). Обчислимо площу правильного трикутника за формулою :
S= (a^2 √3)/4. Маємо : S = ((2√3)^2 √3)/4 =3√(3 )(см2)
б) r = √2см. То а = 2r = 2√2см, d = 2R = 2•a/√2 = 2•(2√2)/√2 = 4(см).
в)D=8см, тоR=4см, a= R=4см, Р=6а=6•4=24(см).
Відповідь: а)3√(3 )см2;б)4см;в)24см.
№199.
а)S6 =(〖3a〗^2 √3)/2 – площа правильного шестикутника. За умовою задачі S
...
Читати далі »
|
Усний журнал «Наш світ»
Краса тішить розум, серце, душу людини. Цю незвичайну красу, красу розуму, красу науки не раз оспівували поети, філософи, митці… Ще у Стародавній Греції вважали, що краса розуму — це найвеличніше! Краса науки полягає у ... Читати далі » |
Учні 6 класу на літній практиці отримали завдання зафарбувати на заасфальтованому спортивному майданчику два круги. Радіус одного круга – 1м, а радіус другого круга – 3м. На фарбування першого круга діти витратили рівно 1 баночку фарби. Для другого круга фарбу потрібно було купити. Петрик поміркував так : « Якщо для круга радіусом 1м вистачило однієї баночки фа ... Читати далі » |
Дівчаткам Серветки круглої форми треба обшити декоративною стрічкою. Скільки метрів такої стрічки потрібно купи ... Читати далі » |
Песик Булька охороняє приватну територію . Будка Бульки знаходиться в центрі ділянки, яка освітлюється ліхтарем і має форму круга з площею 254, 34м2 . Ланцюг у Бульки такої довжини, що песик дістає до краю ділянки , але вийти за її межі не може. Питання : 1) Чи побачить Булька вночі грабіжника, що лізе через паркан, і вхопить його за штанину, якщо відстань від будки до паркана 11м; 2) на скільки треба збільшити довжину ланцюга, щоб Булька мав змогу виконати свій обов'язок? ... Читати далі » |